iletisim@kupabardaktoptan.com
Telefon (1)
0(505)930 72 61
Telefon (2)
0(850)933 34 88
Mail Adresimiz
iletisim@kupabardaktoptan.com
İletişim

Tişört Baskı Çalışması

Tişört Baskı Çalışması

çalışması, çalışması yaptırıp kalite ve memnuniyet odaklı hizmetimizden memnun kalan kişi ve firmaların talepleri üzerine başladı.

Kupa Bardak Toptan olarak sahip olduğumuz baskı sistemi ile hali hazırda tişört baskı çalışması yapma imkanımız bulunmaktaydı. Fakat firma olarak her daim en iyi sonucu almayı, en iyi hizmeti sunmayı ve memnuniyetin üst seviyede olabileceği sonuçları almayı hedeflemekteyiz. Önceki sahip olduğumuz sistem ile bu unsurları sağlama konusunda tereddütlerimiz mevcuttu. Bu nedenle de tarafımıza gelen tişört siparişlerini ya kabul etmiyor, ya bu işi yapan tanıdıklarımıza yönlendiriyor ya da arzu ettiğimiz kadar iyi sonuç alınamayacağı konusunda uyarılarda bulunarak çalışma yapıyorduk. Kalite bazlı tereddütlerimizin olduğu eski sistemimizle yaptığımız tişört çalışmaları çok beğenildi. Çok beğenilmesine rağmen biz yine de tereddütlerimizi sürdürdük. Zira daha iyisi mümkündü ve o imkana sahip olana kadar aktif olarak tişört baskı siparişi almak için girişimde bulunmama kararı aldık.

Kendisine kupa baskı çalışması yaptığımız kişi, kurum ve firmalardan yoğun talep gelmesi üzerine, tişört baskı sistemimizi geliştirme kararı aldık. Geçtiğimiz ay itibariyle de kaliteli çalışması yapabileceğimiz sistemimizi bünyemize kattık. Eski sisteme oranla, artık daha büyük ebatlarda, daha net görsele sahip baskılı tişört çalışmaları yapmaktayız.

Tişört Baskı İçin Gerekli Görsel

Tişört baskı sipariş süreci, kupa baskı sipariş sürecine benzemektedir. Baskısının yapılmasını istediğiniz görseli tarafımıza göndermenizin akabinde sizin için bir ön izleme çalışması hazırlamaktayız. Tarafımıza gönderilmesini tercih ettiğimiz görsel formatı PNG, PSD ya da PDF olması ilk tercihlerimiz arasında gelmektedir.

Tişört üzerine 29 santimetre X 40 santimetre ebatlarında, renk kısıtlamasız baskı gerçekleştirebiliriz. Tişörtlerin önüne, arkasına, kollarına ayrı ayrı baskı yapma imkanı bulunmaktadır fakat her bir farklı baskı alanı ekstra ücretlendirmeye tabidir.

Tişörte dikey ve olabildiğince büyük bir baskı yapılacaksa, kaliteli bir baskı için tarafımıza gönderilmesi gereken görselin 3.500 piksel genişliğinde, 4.900 piksel yüksekliğinde olması gerekmektedir. Aynı şekilde yatay ve olabildiğince büyük bir baskı yapılacaksa, kaliteli baskı için tarafımıza 4.900 piksel genişliğinde, 3.500 piksel yüksekliğinde bir görsel gönderilmesi icap etmektedir. Her 1.000 piksel ortalama 8 buçuk santimetreye denk gelmektedir. Buradan yola çıkarak göndermiş olduğunuz görselin ebatlarından kaç santimetrelik kaliteli baskı yapılabileceği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Örneğin 2000 piksel genişliğinde, 1000 piksel yüksekliğinde bir görsel göndermeniz durumunda yaklaşık 17 santimetre genişliğinde, 8 buçuk santimetre yüksekliğinde bir görsel baskısı yapılmaktadır.

Elbette 29 x 40 santimetre ebatlarında bir baskı istemeniz ve elinizde 3.500 x 4.900 piksel ebatlarında bir görsel olmaması durumunda, bu baskı yapılamayacağı anlamına gelmez. Bilgisayar ortamında söz konusu ebatlarda büyütme yapmak mümkündür. Fakat burada ana husus, orijinal görselin ebatlarıdır. Eğer ki, 350 x 490 piksel ebatlarındaki bir görseli 3.500 x 4.900 piksel ebatlarına büyütülürse, çok kötü bir sonuç ortaya çıkacaktır. 2.121 x 3.000 piksel civarındaki bir görsel 3.500 x 4.900 piksel ebatlarına büyütülürse, çok ciddi bir kalite kaybı yaşanmaz. Dolayısıyla kaliteli baskı için gerekli ebatların en kötü ihtimalle yarısı büyüklüğünde görsel gönderilmesi gerekmektedir.

Baskısının yapılmasını istediğiniz görsellerin piksel ve santimetre hesabı kafanızı karıştırabilir. Fakat merak etmeyin, biz gerekli bütün yardımı size sunmaktayız.

Baskılı Tişört Kalitesi ve Diğer

Piyasada ağırlıklı olarak mikropolyester adı verilen, naylon, forma kumaşına benzer tişörtlere baskı çalışması yapılmaktadır. Fakat bu mikropolyester tişörtler, tişörtlerin en çok kullanıldığı yaz sıcaklarında ciddi oranda terlemeye neden olmaktadır. Bu nedenle, günlük kullanım için en ideal seçenek olan pamuklu tişörtlere baskı çalışması yapmayı tercih etmekteyiz.

%60 pamuk / %40 polyester olan tişörtlerde çekme ya da pamuklanma gibi sorunlar meydana gelmemektedir. Ayrıca baskılarda uzun yıllar boyunca yıkamaya dayanıklıdır.

Kupa baskı çalışmalarında olduğu gibi tişört baskı içinde birden fazla yöntem vardır. Fakat 1 adet sipariş verme imkanı sadece dijital baskı sistemine sahip firmalar tarafından karşılanabilmektedir. Zira diğer baskı sistemlerinde kalıp çıkarılmakta ve o kalıp ile yüzlerce adet tişört baskısı yapılmaktadır. Söz konusu kalın hazırlanma süreci uzun ve maliyetli olması nedeniyle 1 ya da 100 ‘ün altında sipariş kabul edilmemektedir.

Dolayısıyla 50 adet ve altında, birden fazla renge sahip tişört siparişi verecek olmanız durumunda, bizimde sahibi olduğumuz dijital baskı sistemine sahip firmalara sipariş vermeniz gerekmektedir.

Baskılı Tişört Siparişi

Baskılı tişört siparişi vermenin ilk aşamasında “Tişört Baskı İçin Gerekli Görsel” maddesinde de belirttiğimiz standartlarda görsel gönderilmesi yer almaktadır. Ardından talebiniz doğrultusunda tarafınıza bir ön izleme çalışması hazırlamaktayız. Hazırlamış olduğumuz ön izleme çalışmasını onayladıktan sonra tişört beden bilgilerini talep etmekteyiz. Tarafınızdan ihtiyaç duyulan görsel, onay ve beden bilgisinin akabinde ödeme aşamasına, sonrasında baskı aşamasına geçilmektedir. Görüşmelerimiz üzerinden belirttiğimiz süre zarfında siparişiniz hazırlanıp, belirttiğiniz adrese gönderim sağlamaktayız.

Tişört baskı çalışması konusunda merak ettiğiniz soru, görüş ve taleplerinizi bize iletişim sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimizden iletebilirsiniz. Ayrıca yine iletişim sayfamızda yer alan iletişim formundan bize soru, görüş ve taleplerinizi yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp WhatsApp 'tan Yazın