iletisim@kupabardaktoptan.com
Telefon (1)
0(505)930 72 61
Telefon (2)
0(850)933 34 88
Mail Adresimiz
iletisim@kupabardaktoptan.com
İletişim

Kupa Bardak Siparişleri İçin Neden Kapıda Ödeme Yok?

Kupa Bardak Siparişleri İçin Neden Kapıda Ödeme Yok?

siparişi vermek isteyen pek çok kişi kapıda ödeme talep ediyor lakin reddetmek zorunda kalıyoruz. Nedenlerini bu konuda açıklayalım.

çalışması yapan pek çok kişi ya da firma kapıda ödeme imkanı sunmaktadır. Genel olarak sosyal medya üzerinden yapılan satışlarda sunulan bu imkan, merdiven altı diye tabir ettiğimiz, vergisini vermeyen yani resmi bir firma olmayan kişiler tarafından sunulmaktadır. Zira bu kişiler nitelikli bir web sitesine sahip olmadıkları, kredi kartı ile ödeme alabilecekleri bir e-ticaret siteleri bulunmamaları nedeniyle kapıda ödeme imkanı sunmaları kendileri için en ideal tercihtir.

Kapıda ödemeli sipariş verme imkanı sunmak, hem alıcı açısından hem de gönderici açısından çeşitli sorunlar bardırmaktadır.

Kapıda Ödemeli Gönderim Neden Yok?

Kupa Bardak Toptan ‘da neden kapıda ödemeli gönderim olmadığını şu nedenler ile açıklayalım;

Kapıda Ödemeli Gönderim Maliyeti

Kapıda ödemeli gönderilerin en ciddi dezavantajı maliyetinin yüksek olmasıdır. Normal gönderilere nazaran +5 TL ya da +7 TL ek tahsilat ücreti alınmaktadır. Söz konusu bu tahsilat ücretine ürün ve gönderi bedeli eklenmektedir.

Bu doğrultuda bardak bedeli civarında kargo bedeli çıkmaktadır.

Siparişlerin Teslim Alınmaması

Siparişlerin Teslim AlınmamasıGönderilen siparişler pek çok gerekçe ile teslim alınmamaktadır. Söz konusu teslim alınmama gerekçesi ise kupa bardağın ya da baskı kalitesi ile hiçbir alakası olmayan gerekçelerdir. Zaten genel olarak teslim alınmama durumlarında paket dahi açılmamaktadır. Zira kargo görevlileri ödemesi alınmamış ve imza atılmamış siparişin açılıp kontrol edilmesine izin vermemektedirler.

Teslim alınmama gerekçelerinden bazıları şu şekilde;

Sipariş veren kişinin teslimat adresini yanlış vermesi. Sipariş veren kişinin adresi doğru vermesine karşılık, teslimat esnasında adreste bulunmaması. Şubeden alınması gereken siparişlerin şubeden teslim alınmaması. Teslimat esnasında alıcının parasının olmaması. Teslimat esnasında alıcının bozuk parasının olmaması ve kargo görevlisinin parayı bozamaması. Teslimat esnasında kredi kartı ile ödeme yapmayan isteyen alıcıya pos cihazının götürülmemesi. Kargo görevlisi ile alıcı arasında yaşanan çeşitli anlaşmazlıklar. Sipariş verdikten sonra alıcının hizmet ya da ürün kalitesiyle alakasız gerekçelerden dolayı vazgeçmesi.

Bunlar ve bunlar gibi, daha pek çok hizmetimiz ya da kalitemizden bağımsız şekilde gönderilen siparişin teslim alınmama durumu saymak mümkün. Bu tarz teslim alınmama durumlarında ciddi zararlar söz konusudur.

Teslim Alınmayan Siparişin Zararı

Kapıda ödemeli gönderilen siparişlerin teslim alınmaması durumunda, sipariş göndericiye iade edilmektedir. Bu durumda gönderi bedeli + tahsilat bedeli + geri getirme bedeli olmak üzere kupa bardağın ücretinden daha fazla bir ücreti kargo firması göndericiden tahsil etmektedir. Kar bazlı düşünülecek olunduğunda, cüzi miktarda kar edildiğini göz önünde bulunduracak olursak en az 10 kat zarar edilmektedir.

Diğer bir husus, kapıda ödemeli kargo gönderen firmaların genelinin gönderdikleri ürünler teslim alınmayıp, kendilerine geri döndüğünde, firma o ürünü bir başkasına satabilmektedir. Fakat Kupa Bardak Toptan olarak kişiye özel kupa çalışması yaptığımız için, tarafımıza geri dönen kupa bardağı bir başkasına gönderme imkanımız bulunmamaktadır. Bardağın baskısını çıkarıp tekrar baskı yapma ihtimali de ne yazık ki yoktur. Dolayısıyla kupa bardak direkt çöpe giderek zarara neden olmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra, siparişin alınması, hazırlanması, paketlenmesi ve daha sayabileceğimiz pek çok işçilik maliyeti de göz önüne alındığında çok ciddi zararlar söz konusu olmaktadır.

Uygun Fiyat Gerekçesi

Kupa Bardak Toptan olarak kapıda ödeme imkanı sunabilmemiz için yüksek fiyatlarda satış yapmamız gerekmektedir. Örneğin, tanesi 10 TL olan kupa bardaktan 10 tane sipariş geldi diyelim. Kargo ve tahsilat bedeli ile söz konusu ücret 30 TL civarı olmaktadır. Bu 10 tanesi siparişten 2 tanesinin teslim alınmadığını varsayalım (söz konusu bu oran kargo şubesi görevlilerinin verdiği orandır). Teslim alınmayan 2 tane siparişin neden olduğu zarar tanesi en az 25 TL ‘den 50 TL civarındadır.

Dolayısıyla bu 2 kişinin neden olduğu zararı bir şekilde telafi etmek gereklidir. Söz konusu telafi için tek seçenek ise fiyatları yükseltmektir. Bu durumda 10 TL olan kupa bardağı en az 16 TL yani %60 zamlı fiyat uygulamak gerekmektedir. Bu da başkalarının neden olduğu sorunların cezasını hiçbir suçu olmayanlara kesmek anlamına gelmektedir.

Başta uygun fiyatlar sunabilmek adına, yukarıda belirttiğimiz ve daha belirtebileceğimiz pek çok unsur nedeniyle kapıda ödeme imkanı sunmamaktayız.

Güven ve Ödeme Problemi Yaşayanlara Çözümlerimiz

Kapıda ödeme seçeneği talep ya da tercih edilme gerekçelerinin başında güven ve ödeme problemlerinin yaşanması gelmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapma konusunda güvensizlik yaşayanlar ve herhangi bir banka hesabı bulunmayanlar bu seçeneği tercih etmek istemekteler. Fakat bu iki ana soruna da çözümlerimiz bulunmaktadır;

Güven Sorunu Çözümü

Kupa Bardak Toptan olarak bu zamana kadar yüzlerce kişi ve firmaya, toplamda on binlerce bardak baskı çalışması gerçekleştirdik. Elbette bunu bir yazıyla belirtmek etmek herhangi bir anlam ifade etmeyebilir. Lakin yaptığımız çalışmaların küçük bir kısmını Galeri sayfamızda sergilemekteyiz; https://www.kupabardaktoptan.com/galeri/

Galeri sayfamızda yer alan fotoğraflar bu zamana kadar yaptığımız çalışmaların küçük bir kısmını göstermektedir. Gerek vakitsizlikten dolayı fotoğrafını çekemediğimiz, gerekse fotoğrafını çekip siteye ekleyecek zaman bulamadığımız daha pek çok bardak baskı çalışmamız bulunmaktadır. Söz konusu bardak fotoğraflarının başka firmaların değil, bizim çalışmalarımız olduğunu, her fotoğrafın arkasında yer alan web sitesi adreslerimiz ile ispatlamaktayız. Söz konusu adresler KupaBardakToptan.Com toptan kupa bardak siparişleri aldığımız web sitemiz. HediyeGerek.Com perakende satışlar gerçekleştirdiğimiz e-ticaret sitemiz. DizaynUzmani.Com bilişim çalışmalarımızın tanıtımını yaptığımız web sitemiz.

Dolayısıyla kupa bardak siparişi vermeniz durumunda, söz konusu çalışmanın kaliteli yapılacağı ve siparişinizin tarafınıza ulaşacağı, Galeri sayfamızda görülen resimler ile garantidir ve herhangi bir şüphe duymanıza gerek bulunmamaktadır.

Tüm bunların yanı sıra, web sitemizin iletişim sayfasında adres ve telefon bilgilerimiz bulunmaktadır.

Ödeme Problemleri Çözümü

İnternet üzerinden alışverişler konusunda 2 temel seçenek vardır; Birincisi kredi kartı ile ödeme, diğeri Havale/EFT ile ödeme. KupaBardakToptan.Com ‘dan havale/EFT ile ödeme alımları gerçekleştirmekteyiz. Fakat kredi kartı ile ödeme imkanı da sunmaktayız. Arzu eden e-ticaret sitemiz HediyeGerek.Com ‘dan kredi kartı ile ödeme yaparak, toptan kupa bardak siparişleri verebilir; https://www.hediyegerek.com/toptan-kupa-bardak

Lakin kredi kartı ile ödemelerde banka komisyonu alınması nedeniyle, KupaBardakToptan.Com web sitemizdeki fiyatlardan biraz daha yüksek fiyatlar söz konusudur.

Herhangi bir banka hesabı bulunmadan sipariş vermek isteyen kişiler içinde birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bunlardan biri İninal kart gibi, eksi bakiyeye düşmeyen ve herhangi bir borcunuzun çıkması söz konusu olmayan, internet alışverişlerinde kullanabileceğiniz kartlardan alabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise istediğiniz bankanın ATM ‘sinden kartsız işlem yaparak Havale/EFT gerçekleştirebilirsiniz.

Merak ettiğiniz soru, görüş ve taleplerinizi iletişim sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimizden bize iletebilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp 'tan Yazın