iletisim@kupabardaktoptan.com
Telefon (1)
0(505)930 72 61
Telefon (2)
0(850)933 34 88
Mail Adresimiz
iletisim@kupabardaktoptan.com
İletişim
Kaliteli Kupa Baskı Gereksinimleri

Kaliteli yapılabilmesi için bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken unsurların neler olduğuna bu konumuzda değiniyoruz.

Kaliteli kupa baskı yapılabilmesi, yapacak firmanın sistemi ile alakalı olduğu kadar görseli gönderen kişi veya firma ile de alakalıdır. Bu noktada her iki tarafa da sorumluluk düşmektedir. Dolayısıyla söz konusu sorumlulukları 2 farklı şekilde almamız gerekmektedir.

Firmanın Sorumluluğu

Sorumlulukların en büyüğü elbette firmaya düşmektedir. Zira kaliteli kupa baskı için firmanın sahip olması ve dikkat etmesi gereken birden fazla unsur bulunmaktadır. Söz konusu unsurların başında ise kaliteli, son teknoloji baskı sistemine sahip olmak gelir. Eğer ki firma standart ya da standardın altında bir baskı sistemine sahipse, bardak ya da görsel ne kadar kaliteli olursa olsun, sonuçlar her daim kaliteli olmayabilir.

Aynı şekilde baskı sistemi ne kadar kaliteli olursa olsun, bardak kalitesiz ise ya yapılan bardak baskısı kaliteli olmaz ya da yapılan baskı bir süre sonra solmaya veya dağılmaya başlar.

Ek olarak, kupa bardak veya baskı makinesi kaliteli olsa bile, kullanılan sarf malzemeler kalitesizse ya da kaliteli bir baskı için gereken özelliklere sahip değilse, yine sonuç kalitesiz olur.

Kaliteli kupa baskıAyrıca, baskısı yapılacak görselin ebatlandırmaları ve kullanılan tasarım programı da burada önemli role sahiptir. Zira ebatlandırmalar doğru yapılmaz ve baskı için ideal bir program kullanılmazsa, yapılan baskılar yine kaliteli sonuç vermeyecektir.

Son olarak, bu noktaya kadar bütün saydığımız unsurlar sorunsuz uygulansa bile, bu son derece kaliteli sonuçlar alınacağı anlamına gelmez. Yani en kaliteli bardak, en ideal sarf malzemeler, son teknoloji baskı sistemi kullanılsa, tasarım en ideal şekilde yapılsa dahi sorunlar görülebilir. Bununda nedeni baskı sisteminin ve preslerinin bakımının yapılmasından, zamanla kalitesiz sonuçlar alınmasına neden olan parçaların değişmesinin gerekmekesinden ileri gelmektedir.

Müşterinin Kaliteli Kupa Baskı Sorumluluğu

Baskısı yapılacak görsel, bardak baskı yaptırmak isteyen kişi ya da firmalar tarafından temin edilmelidir. Bu genel olarak bir logo baskısı olsa da, logo dışındaki görsellerinde baskısı yapılabilir. Söz konusu görsellerin baskıya uygun çözünürlük, format ve kalitede olması gerekmektedir.

Baskı için en ideal çözünürlük, bardağın başından sonuna doğru olması durumunda minimum 1.100 piksel yükseklik, 2400 piksel genişliktir. Bardağın önüne ve arkasına baskı yapılacak ise, minimum 1.100 piksel yükseklik, 1100 piksel genişliktir. Yüksek ebatlı bir görseli, örneğin 2.200 piksel genişlik, 2.200 piksel yükseliğe sahip bir görsel küçültüldüğünde, baskı için kalite kaybı yaşanmaz. Fakat 500 piksel yükseklik, 500 piksel genişliğe sahip bir görsel 1100×1100 piksel ebatlarına yükseltildiğinde kalitesiz bir görsel ortaya çıkar. Bunun nedeni küçük ebatlı bir görselin büyütülmesi durumunda, büyümeden meydana gelen piksellenmelerdir.

Kaliteli KupaElbette, örneğin 1.100×1.100 piksel bir görsel gönderilmemesi, 800×800 gönderilmesi durumunda, bu bardağa baskı yapılamayacağı anlamına gelmez. 800×800 piksel ebatlarında bir görselin büyütülmesi durumunda da, kusurları gözle görülemeyecek kadar küçük kaliteli baskılar yapılabilir. Fakat 1.100×1.100 piksel sınırından ne kadar düşülürse, kalite de o kadar düşer. Kupa Bardak Toptan olarak bizim tercihimiz her daim en kaliteli sonucu alabilmektir.Bu doğrultuda da yüksel ebatlara sahip görselleri tercih etmekteyiz.

Bunun yanı sıra Jpeg, Jpg formatları yerine PNG ya da PDF formatlarını tercih etmekteyiz. Çünkü Jpeg ve Jpg sıkıştırılmış, dolayısıyla kalitesi düşürülmüş formattır. Fakat PNG ya da PDF formatlarında herhangi bir kalite kaybı yaşanmaz.

Genel Görülen Sorunlar

çalışması yapan kişi ve firmalar genel olarak sipariş kaçırmamak adına kalitesiz görselleri kabul edebilmekteler. Şöyle ki, kupa bardak baskı talebinde bulunan kişiler, baskısının yapılmasını istediği kalitesiz görseli, bardak baskı çalışması yapacak firmaya gönderirler. Firma da sırf siparişi bir an önce alabilmek görselin kalitesiz olduğuna, dolayısıyla kaliteli baskı yapılamayacağına dair bir şey söylemeyebilir. Bu da baskı çalışmasının kalitesiz yapılmasına neden olur.

Kupa Bardak Toptan olarak, tarafımıza gönderilen görsellerin kalitesiz olması durumunda her daim talepte bulunan kişi ve firmaları uyarmaktayız. Gönderilen görselin baskıya alınması durumunda sonucun kalitesiz olacağını, daha kaliteli bir görselin gönderilmesi gerektiğini belirtmekteyiz. Bu doğrultuda X firmaya gidip, talepte bulunulması ve o firmanın sorgusuz sualsiz siparişi alıp, baskı aşamasına geçmesi, bizim firmamızdan daha kaliteli bardak baskı yapma imkanına sahip oldukları anlamına gelmemektedir. Aksine, bizim almak istemediğimiz kalitesiz sonucu ya da çok daha kalitesiz bir sonuç alacağı anlamına gelmektedir. Asla sipariş kaçmasın diye, kalitesiz sonuçlar alınacağını bile bile bir siparişi kabul etmemekteyiz.

Firmamızın Kalitesi

İlk maddede belirttiğimiz firma sorumluluklarına ziyadesiyle özen göstermekteyiz. Baskı sistemimiz son teknolojiye sahiptir. Bu, piyasada kupa bardak baskı çalışması yapan diğer firmaların ya bizimle aynı kalitede ya da daha düşük kalitede baskı sistemine sahip oldukları anlamına gelmektedir. Kullandığımız sarf malzemelerin kalitesine de son derece özen göstermekteyiz. Zira kalitesiz sonuç almak adına sarf malzemede ucuzu değil en kaliteli sonuçlar alacağımız malzemeleri tercih etmekteyiz.

Tercih ettiğimiz kupa bardaklar ise yıkamaya en dayanıklı, en iyi baskı sonucu alınabilecek bardaklardır. Ayrıca baskı öncesi tasarım çalışmalarımıza da son derece özen göstermekte, kaliteli sonuçlar alınabilmesi için gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmekteyiz.

Kupa Bardak Toptan olarak, firmamız kurulduğundan bu yana 2 temel misyonumuz vardır; Birincisi kalite, ikincisi memnuniyet. Bu iki misyon birbiri ile bağlantılıdır. Zira ancak kaliteli çalışmalar yapmamız durumunda memnuniyet sağlayabileceğimizin farkındayız. Vizyonumuz ise, firmamızdan bir kere sipariş veren kişi ve firmaların, tereddütsüz tekrar bizden sipariş vermeleri ve bizi tavsiye etmeleridir. Bu vizyonumuzda misyonumuz ile bağlantılıdır. Zira ancak memnuniyet sağlayabildiğimiz sürece tereddütsüz tekrar sipariş alabileceğimize ve tavsiye edilebileceğimize inanmaktayız. Kurulduğumuz günden bu yana hemen hemen bütün talepte bulunan kişi ve firmaları memnun etmekteyiz ki, bir kez sipariş veren kişi ve firma tereddütsüz tekrar sipariş vermekte ve bizi tavsiye etmekteler.

Kupa Bardak Baskı talepleriniz için bizimle iletişim sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimizden iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp 'tan Yazın